Jäsenmaksulaskut sekä uusien jäsenten liittymismaksut on lähetetty. Kaikille, jotka ovat antaneet sähköpostiosoitteensa seuran tietoon, laskut on lähetetty sähköisesti. Jos et ole laskua saanut, niin otathan yhteyttä sihteeriin (sihteeri[a]mspeuhu.fi). Laskujen sähköpostin saatetekstiin lipsahti allekirjoituksen alle väärä yhdistys automaattisen täydennyksen vuoksi, pahoittelut siitä.

Seura siirtyy käyttämään Metsästäjäliiton tarjoamaa keskitettyä jäsenlaskutusta. Keskitetyn laskutuksen ansiosta jäsenmaksujen tekeminen helpottuu ja samalla myös seuran kirjanpito yksinkertaistuu. Jäsenmaksut maksetaan suoraan Metsästäjäliiton tilille, josta ne tilitetään seuralle kuukausittain vähennettynä Metsästäjäliiton Kymenpiirin jäsenmaksulla (12,5 euroa/jäsen).

Seuralle palvelun käyttö on maksuton ja ainoa kulu tulee postitse lähetettävistä laskuista (1,44 euroa/lasku ja 12 snt/lisäsivu). Sähköpostitse lähetettävät laskut ovat seuralle ilmaisia.

Kategoriat: Ilmoitukset

0 kommenttia

Vastaa

Avatar placeholder

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.